miasto

Zarówno w Tychach, jak i  najbliższych okolicach śląskiej aglomeracji, można znaleźć wiele atrakcyjnych  miejsc do zwiedzenia. To jedno ze śląskich miast, oprócz Chorzowa i Gliwic, w którym nie czuje się ,, śląskiego ducha”.  Co prawda słyszana jest na co dzień śląska gwara,   ale tych śląskich akcentów jest niewiele.  Tychy są miastem niezwykle kolorowym, mają co prawda swoją dzielnicę robotniczą, ale życie płynie tutaj zupełnie innym tempem niż w każdym innym śląskim mieście. Miejsce klimatyczne, bezwzględnie warte odwiedzenia, idealne do spacerowania, zrobienia zdjęć, po prostu pięknie!
Miejscowość ta znana jest każdemu głównie z postaci nietuzinkowej, niezwykłej, nieśmiertelnej- Ryśka Riedla- lidera zespoły Dżem. W Tychach znajduje się wiele miejsc związanych z Riedlem, np. przystanek autobusowy przy ul. Niepodległości, z którego często odjeżdżał.  W 2011 roku tam właśnie ustawiono rzeźbę przedstawiającą artystę w ulubionych butach, dżinsach i kapeluszu z szerokim rondem. 
Zapomniałbym, Tychy słyną przecież z produkcji piwa. 
Wartogłowiec to dzielnica Tychów, największa. Kawałek historii Górnego Śląska, polecam wszystkim, szczególnie przyjezdnym zobaczyć jak się tu żyje przez stulecia. Wspaniałe miejsce na spacer z zabytkową zabudową robotniczą.  Mamy kolejny śląski akcent śląski! 
A propos spacerowania, w Tychach jest wiele szczególnych miejsc wprost idealnych na romantyczne spacery, nie tyko w czasie wiosny i lata- Park Północny Tychy, gdzie podziwiać można  ptactwo wodne i Park Browarniany z muszlą koncertową. 
Pobliskie Lędziny to punkt obowiązkowy dla odwiedzających Tychy. Miasto jest przecudne, niezwykle klimatyczne,  posiadające taki urok, że nie chce się z niego wyjeżdżać. Tutaj koniecznie trzeba zwiedzić Plac Farski.
Wracając do Tychów, do warto także zobaczyć Pomnik Powstańca Śląskiego( kolejny, bo już trzeci akcent śląski). W okresie zimowym warto się udać na Lodowisko w Tychach, gdzie można połączyć przyjemne z pożytecznym. Jak dla mnie rewelacja. 
Bajeczne miasto malowniczy zachód, różowy zmierzch wśród drzew-  to śląskie miasto, to cudne Tychy! 

Powrót do góry
facebook